به مجله اینترنتی یک مرد خوش آمدید. امیدوارم از این سایت لذت ببرید و لحظات خوب و خوشی را سپری کنید..

آشنایی با خلیج هالونگ بای ویتنام

خلیج هالونگ بای, خلیج هالونگ بای کجاست

ویتنام با توجه به موقعیت ویژه ای که دارد یکی از بهترین گزینه ها برای اقامتی لوکس و در عین حال مقرون به صرفه ای به شمار می رود. آب و هوای این کشور و همینطور جاذبه های طبیعی آن سبب شده تا سالانه گردشگران زیادی این شهر را برای اقامت خودشان انتخاب کنند. خلیج هالونگ به معنای اژدهای نزول‌کرده، شاخاب کوچکی حادث :اسم تازه در استان کوانگ نن در ضریبه شرقی ویتنام است. در ادامه در جاذبه های گردشگری ویتنام در مورد لحظاتی رویایی در خلیج هالونگ بای ویتنام بیشتر می گوییم.

آشنایی با خلیج هالونگ بای ویتنام

آشنایی با خلیج هالونگ بای ویتنام

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم خلیج ها لونگ یکی از محبوب ترین و زیبا ترین جاذبه های گردشگری در ویتنام است؛ هنگامی که به خلیچ ها لونگ در ویتنام وارد می شوید با منظره ای از درختان سر به فلک کشیده و جزایر کوچک و آب زمردین مواجه خواهید شد. به طوری که احساس می کنید یکی از عجایب هفتگانه طبیعی را دیده اید. همچنین باید بدانید که این جزیره ی زیباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. شاید در کل قاره ی آسیا همچین جاذبه ها هیچ جا پیدا کنید، پس می توان گفت یکی از بهترین جاذبه های گردشگری را در این کشور خواهید.

آشنایی با خلیج هالونگ بای ویتنام

آشنایی با خلیج هالونگ بای ویتنام

خلیج ها لونگ در ویتنام در خلیج تونکین قرار گرفته است و در کل ۱۶۰۰ جزیره ی بزرگ و کوچک خارج العاده را در خود جای داده است. هزاران ستون آهنگی مرتفع و طبیعی در این جزیره که هر کدام دارای شکل های مختلفی هستند سبب شده تا جلوه ی ویژه ای در این خلیج به وجود بیاید. جذابیت عمده ها لونگ را در اطراف ستون های آهکی و سرسبز که سر از آب شفاف و فیروزه ای دریا به در آورده اند، می توان دید. غارها و طاق های سنگی آهکی در ساحل ها لونگ به چشم می خورند و یکی دیگر از ویژگی های منحصربه فرد برج های سنگی ها لونگ، زوایای نرم و کروی ستون هاست که در گذر زمان و بر اثر فرسایش آبی ایجاد شده اند.

خلیج هالونگ بای

  • بهترین زمان سفر به خلیج هالونگ بای در ویتنام

خلیج هالونگ با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد در ۴ فصل سال دارای آب و هوایی متفاوت است و میانگین دما بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد متفاوت است. بهترین زمانی که برای سفر به این منطقه مناسب است بستگی به این دارد که شما ترجیح می دهید در شش ماهه اول سال که گرم است به خلیج هالونگ بروید یا که می خواهید در شش ماهه دوم که هوای این منطقه سرد است بروید. در کل و بدون در نظر گرفتن تغییرات جوی و گاهانه هوا می توان گفت تمام سال اوقات دلپذیری برای سفر به خلیج هالونگ به نظر می رسند و هر فصل ویژگی خاص خود را برای سفر پیش روی شما قرار می دهند.

  • تفریحات در خلیج هالونگ

۱- کوهنوردی و صخره نوردی در خلیج هالونگ

یکی از با عظمت ترین مناطق کوهنوردی دنیا، کوه های خلیج هالونگ اند. تمام کوهنوردان حرفه ای که تا به حال به هالونگ رفته اند معتقدند این کوه های سنگ آهکی بهشت ماجراجویان کوهنورد هستند. تورهای کوهنوردی معمولا نصف روزه یا یک روزه بوده و برای نوردیدن این صخره ها چندین مسیر متفاوت وجود دارد.بهترین وقت کوهنوردی در خلیج هالونگ در طی ماه های ژانویه تا آپریل است.

عکس های خلیج هالونگ

۲-هلی کوپتر سواری بر فراز هالونگ

با تورهای هلی کوپترسواری در منطقه ی خلیج ها لانگ بای می توانید در ارتفاعات ۳۰۰ متری جاذبه ها و طبیعت سرسبز و بی نظیر ویتنام را ببینید. در طی پروازی ۴۵ دقیقه ای بر بالای طبیعت دیدنی هالونگ به گردش خواهید رفت. برای گردشگران از هتل خود به فرودگاه جیا لام برده می شوند و در آن جا سوار هلی کوپتر مورد نظر خواهند شد.

۳- غار نوردی در خلیج ها لونگ

همانطور که گفتیم در سواحل پهناور این جزیره غارهای زیادی وجود که سبب می شود بسیاری از افراد قصد غارنوردی در خلیج ها لونگ را داشته باشند. غارهای دائوگو، تین چانگ و سانگ دات تعدادی از شاهکارهای طبیعت این منطقه به شمار می روند. استالاگمیت ها و استالاکتیت هایی خارق العاده که اشکال و ابعادی مختلف دارند، درون این غارها توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می کنند. همچنین در طی غارنوردی می توانید در آب های شفاف و خنک درون غار به شنا بپردازید.

دانستنی های خلیج هالونگ بای ویتنام

آشنایی با خلیج هالونگ بای ویتنام

۴- غواصی و شنا در خلیج هالونگ

۵- دوچرخه سواری- پیاده روی در خلیج هالونگ

مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری بسیار ایده آلی در میان طبیعت های دلربای خلیج هالونگ بای در ویتنام وجود دارد که می توانید در آن نهایت لذت را ببرید و به گشت و گذار بپردازید. برای گردش چندین مسیر پیش روی شماست و حق انتخاب دارید که در کدام مسیر لحظات مفرحی را برای خودتان رقم بزنید. برای پیاده روی جزایر کوئان یان (Quan lan)، بان سن (Ban Sen)، کات با (Cat Ba) و تیتو (Titov) توصیه می شوند. همچنین برای دوپرخه سواری روستاهای ماهی گیری مانند روستای ویت های (Viet Hai) و جزایر کات با (Cat Ba) و توئان چائو (Tuan Chau) گزینه های مناسبی اند.

آشنایی با خلیج هالونگ بای ویتنام

آشنایی با خلیج هالونگ بای ویتنام

۷- ماهی گیری در خلیج هالونگ

ماهی گیری در خلیج هالونگ قطعا یکی از هیجان انگیزترین تفریحاتی است که در این منطقه می توانید انجام دهید. اغلب ماهی های مرکب که شبیه به هشت پا هستند در این منطقه زندگی می کنند. برای ماهی گیری چوب و قلاب و دیگر امکانات لازم در اختیار شما گذاشته می شود.

۸- کایاک سواری در خلیج هالونگ

از محبوب ترین تفریحاتی که در خلیج هالونگ می توانید انجام دهید، کایاک سواری است که در آب های آرام اطراف این خلیج می توانید انجام دهید. به این ترتیب می توانید در اطراف ستون های این جزیره به گردش بپردازید و از طبیعت ناب هالونگ بهره ببرید. بازدید از دریاچه ها و روستاهای شناور ماهی گیری هالونگ نیز از بخش های جذاب این گردش است. همچنین با قایق های کایاک مدرن امکان آن را دارید که به درون غارهای هالونگ هم بروید.

خلیج هالونگ در کدارم کشور قرار دارد

۹- پاراسیلینگ در خلیج هالونگ

پاراسیلینگ نوعی تفریح آبی ست که در آن فرد چتردار با طنابی به یک قایق موتوری متصل می شود و به هنگام حرکت قایق، فرد در هوا به پرواز در می آید. مدت زمان پاراسیلینگ در خلیج ها لونگ کاملا بسته به درخواست شماست و طبیعتا هر چه زمان بیش تری را در پاراسیلینگ بگذرانید، هزینه بیش تری خواهید پرداخت.

جزیره های خلیج هالونگ

  • دسترسی به خلیج هالونگ

راه های دسترسی به خلیج هالونگ بای در ویتنام بسیار متنوع است و از آن جا که این جلیج بسیار در این کشور مجبوب است از هر کس که بخواهید شما به سمت آن راهنمایی خواهد کرد. بسیاری برای رسیدن به خلیج هالونگ از کشتی های تفریحی بین المللی استفاده می کنند که در بندرگاه بین المللی کای لان (Cai Lan) پهلو می گیرد. از این بندرگاه تا خلیج هالونگ ۱۰ دقیقه راه است. بسیاری از گردشگران نیز ابتدا با پروازی به یکی از دو فرودگاه هایفونگ یا هانوی رفته و سپس با ماشین به خلیج هالونگ سفر می کنند.

منبع : الی گشت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *