بک لینک

نکات مهم در سفر زمستانی

نکات سفر
۲۸ام اردیبهشت ۱۳۹۸

نکات مهم در سفر زمستانی

نکات مهم در سفر زمستانی

اگر تا به حال در زمستان به سفر نرفته اید،در این زمان اولین گام را برداشته تا لذت سفر در زمستان را نیز تجربه کنید. ممکن است برای سفر در این فصل تجربه ای نداشته باشید، در این مطلب نکات جالبی در مورد مسافرت در زمستان را به شما می آموزیم.

مکانهای مسافرت در زمستان|در زمستان ایران به کجا مسافرت کنیم-بهترین مکان برای سفر داخلی در زمستان/شهرهای گرمسیری ایران در زمستان\متن زمستانومسافرت در اسفند ماه،جاهای دیدنی گرمسیری ایران

نکات مهم در سفر زمستانی

مسافرت در زمستان از جمله اتفاقاتی است که هر کسی از آن استقبال نمی کند. علت آن هم سرما و بارش برف و باران و لغزنده بودن جاده هاست. اما اگر یک بار در فصل زمستان به مسافرت بروید و نکاتی که به شما آموزش می دهیم را رعایت کنید ممکن است نظرتان در مورد مسافرت در زمستان عوض شود.

مسافرت در زمستان

سفر زمستانی |نکات مهم در سفر زمستانی

میلیون ها نفر در طول زمستان به مناطق مختلف سفر می کنند.در این سفر از وسایل مختلف چون هواپیما،قطار،کشتی،اتوبوس و ماشین استفاده میکنند به نقاط گرمسیر و سردسیر می روند گاهی با خانواده یا دوستان گاهی هم به تنهایی سفر می کنند. سفر برای مردم یک امر شخصی است زیرا معمولا زمانی است که می توانند از محیط اصلی زندگی شان دور شوند و استراحت کنند؛ زمانی که از روزمرگی های زندگی فرار کنند و با آن مواجه نشوند.

سفر در فصل سرما برای بیشتر افراد جامعه به درستی تعریف نشده است. بسیاری معتقدند فصل زمستان علاوه بر سختی هایی که در ترابری ایجاد می کند، همواره یادآور بیماری و مشکلات دیگر است، اما به راستی سفر در زمستان آنقدرها هم که به نظر می آید ناخوشایند نیست.

با به کار بستن چند توصیه ساده می توان فصل زمستان را که همواره با رخوت و دلسردی همراه است، به روزگاری دلچسب و پرهیجان تبدیل کرد و با یک سفر شیرین، انرژی لازم را برای طی کردن سردترین اوقات سال به دست آورد.

علاوه بر اینها، سفر کردن در طول فصل زمستان که فصل رکود گردشگری است، امتیازاتی برای بودجه سفر فراهم می آورد.

برای اینکه سفر زمستانی راحت تری را تجربه کنید ،ترفندهایی را به شما آموزش می دهیم که امیدوایم برایتان مفید باشد.

نکات سفر در زمستان

سفر زمستانی |نکات مهم در سفر زمستانی

  • زمستان بهترین فصل خرید بلیت هواپیما

با توجه به این که در زمستان بسیاری از گردشگران به دلایل مختلف سفرهای خود را کنسل کرده یا به زمانی گرم تر موکول می کنند، خریدن بلیط هواپیما کاری آسان تر است.

علاوه بر این که در طول زمستان که به نوعی فصل رکود گردشگری است، پیدا کردن بلیط هواپیما راحت تر و سریع تر انجام می شود، شرکت های هواپیمایی جهت فروختن تعداد بلیت بیشتر، اقدام به پایین آوردن قیمت ها نیز می کنند. پس اگر جزو افرادی هستید که به دلیل هزینه های بالای حمل و نقل هوایی از آن استفاده نمی کنید، زمستان زمان مناسبی برای شماست تا علاوه بر صرفه جویی در پول، زمان خود را نیز بهتر برنامه ریزی کنید.

  • توصیه های سفرهای جاده ای

اگر به هر دلیلی ترجیح می دهید با ماشین شخصی خود در زمستان سفر کنید، بهتر است پیش از عزیمت از وضع جاده های منتهی به مقصد مورد نظرتان آگاهی کافی پیدا کنید. علاوه بر مجهز کردن ماشین به تمامی تجهیزات زمستانی، بهتر است به همراه خود نقشه کاملی از تمامی راه های اصلی و فرعی داشته باشید. برداشتن کمی اغذیه خشک مانند خشکبار می تواند در صورت بروز مشکل به شما در تامین انرژی کمک کند.

راهنمایی در سفر زمستانی

سفر زمستانی |نکات مهم در سفر زمستانی

  • اگر قصد سفر با ماشین شخصی خود را دارید از وضع جاده ها مطلع شوید

برای سفرتان برنامه تهیه کنید

ممکن است شما قبل از سفر با تحقیق در سایت های گردشگری و تورهای مختلف،سعی کنید تا برای سفر خود برنامه ریزی کنید.بهترین مساله در سفر این است که بتوانید از مقصدی که میروید لذت پیدا کنید.قطعا قصد ندارید تمام طول سفر در اقامتگاه یا هتل بمانید بلکه میخواهید به طور کامل از سفرتان تجربه کسب کنید.

فراموش نکنید که مکان های منحصر به فرد و کارهایی که میتوانید در هر یک از مقصدهای سفر انجام دهید کشف کنید.حتی اگر قبلا به آن مکان سفر کرده اید،مطمئن باشید فصل زمستان گزینه های جدید و هیجان انگیزی را برایتان به ارمغان می آورد که نباید از آنها غافل شوید.

هر نوع فعالیتی که میتوانید در زمستان انجام دهید و سرگرمی هایی که شامل فصل زمستان در آن منطقه می شود را شناسایی کنید.یک برنامه کامل و ترتیب بندی برای اجرای برنامه هایتان داشته باشید.

مسافرت در زمستان

  • وسایل مناسب با نیاز بردارید

پیش از بستن وسایل سفر زمستانی خود، بهتر است مشخص کنید سفرتان از چه نوعی است. اگر به سفری ماجراجویانه خارج از محیط های شهری می روید یا به قصد ورزش های زمستانی چون اسکی عازم ارتفاعات هستید بهتر است ترکیبی از مناسب ترین لباس های زمستانی را با خود همراه کنید. فراموش نکنید یکی از مهم ترین این لباس ها یک پوشش کتانی است که باید جهت حفظ رطوبت بدن به عنوان نخستین پوشش تن کنید..

بهتر است علاوه بر لباس های پشمی ، از لباس هایی با جنس نایلونی روی تمامی پوشش خود استفاده کنید تا در طول بارش های احتمالی خیس نشوید. بهتر است در طول سفرهای زمستانی خود، از چند لایه لباس استفاده کنید تا با ورود به مکان های سرپوشیده و گرم بتوانید لایه های رویی را از تن درآورده و مانع سرما خوردگی شوید.

  • یک بسته کوچک از سرگرمی ها تهیه کنید

هرکس در خانواده یک بسته کوچک از سرگرمی هایش باید تهیه کند.خیلی مهم است که همه اعضاء خانواده در طول سفر بسته ای برای سرگرم شدن داشته باشند؛هیچکس دوست ندارد بدون سرگرمی به سفر برود.این بسته می تواند شامل کامپیوتر شخصی،دستگاه پخش موزیک،چند تا مجله و کتاب های کوچک،اسباب بازی برای بچه ها و هر چیز سرگرم کننده دیگری باشد؛البته هرکس باید وسایل مورد علاقه خودش را جمع کند.

توجه داشته باشید که مخصوصا در زمستان تاخیر در پروازها،کندی حرکت ماشین ها و ترافیک در مسیر و یا حتی توقف های طولانی بخاطر بدی آب و هوا وجود دارد و هیچ چیز بدتر از بی حوصلگی در چنین مواقعی نیست پس آماده باشید. بهتر است در طول سفرهای زمستانی خود، از چند لایه لباس استفاده کنید

  • به میزان کافی آب بنوشید

نوشیدن آب کافی، فقط مختص به فصل تابستان و سفر به مناطق گرم نمی شود. اگر چه اقلیم های سرد به اندازه اقلیم های گرم به کم آب شدن بدن نمی انجامد، اما همین بی توجهی در نوشیدن آب کافی ممکن است سلامت شما را به خطر بیندازد، بویژه اگر شما در طول سفر زمستانی تان به فعالیت های شدیدی چون اسکی و اسنوبورد بپردازید، خیلی زودتر آب بدنتان را از دست می دهید.

  • در طول سفر از بیماری های در امان بمانید

تا حد ممکن از سلامتی خود محافظت کنید.در ماههای فصل زمستان آنفولانزا در اوج شیوع خود قرار دارد پس برای مواجهه با بیماری در هر زمانی از سفر آماده باشید.یک بسته دارویی برای اعضاء خانواده آماده کنید و ویتامین ها و مکمل هایی که برای حفظ ایمنی بدن مفید است را در آن بگنجانید.

شما هرگز نمی دانید در فرودگاه ها، هتل ها، رستوران ها و مکان های توریستی در معرض چه نوع بیماری هایی قرار دارید،بنابراین بهتر است از قبل خودتان را آماده کنید.داشتن یک کیف کوچک لوازم دارویی و کمک های اولیه یکی از مهمترین ملزومات سفر است که امیدواریم هیچ وقت به آن احتیاج پیدا نکنید.

  • به امنیت در سفر اهمیت بدهید

قطعا هیچ چیز به اندازه سفر دست جمعی با خانواده برای انسان لذت بخش نیست.بسیاری از خاطرات ما در هنگام سفر و در جمع هایی که قرار می گیریم شکل میگیرد.پس برای اینکه بهترین خاطرات را برای خود و خانواده و دوستانمان رقم بزنیم،باید در مورد امنیت سفر دقت زیادی داشته باشیم.

امنیت همه اعضاء خانواده در سفر باعث میشود که خاطرات خوشی داشته باشیم و درعین حال مطمئن شویم که این خاطرات در سفرهای دیگر تکرار خواهد شد.تجهیزات مهم این فصل مثل زنجیر چرخ وسیله نقلیه خود را چک کنید و برای موارد ضروری لباس گرم و آذوقه های خشک بردارید.

, , , ,

نظرات